Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media

media

Wojciech Słomczyński i Karol Życzkowski z CBIP w rozmowie dla Radia RMF FM o ordynacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego

21.05.2019
Wojciech Słomczyński i Karol Życzkowski z CBIP w rozmowie z Grzegorzem Jasińskim wyjaśniają złożoność ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego.
media

Perspektywy akcji wyborczej: Bruksela nie dla Zalewskiej

14.05.2019
W ostatnich dniach media popularyzowały inicjatywę grupy nauczycieli z całej Polski, którzy, aby uniemożliwić minister Annie Zalewskiej otrzymanie mandatu do Parlamentu Europejskiego planują w nadchodzących wyborach głosować w okręgu numer 12 obejmującym Dolny Śląsk oraz Opolszczyznę, na jej kontrkandydatów z innych partii. Nie wnikając tu w motywacje tego działania, spróbujemy przeanalizować jego racjonalność i skuteczność w świetle obowiązującej ordynacji wyborczej.
media

Radio Zet o wyróżnionym przez CBIP sondażu IBS

10.01.2019
Doceniony przez CBiP w konkursie o puchar Pytii Instytut Badań Samorządowych, zdobył wyróżnienie za sondaże przed wyborami samorządowymi realizowanymi dla radiozet.pl i Polityki Lokalnej. Informacja dostępna jest teraz również na stronie internetowej radia.
media

Wywiad z Marcinem Palade - zdobywcą wyróżnienia specjalnego w konkursie o Puchar Pytii 2018 r.

20.12.2018
media

100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce!

10.12.2018
28 listopada 1918 roku wraz z wprowadzeniem dekretu o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego, przyznano w Polsce prawa wyborcze kobietom.