Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

publikacje aktualności

Każdy głos się liczy! Wędrówka przez krainę wyborów

11.05.2014
Jak losowano urzędników w starożytnych Atenach, a jak wybierano dożę w średniowiecznej Wenecji? W jaki sposób konklawe dokonuje wyboru papieża? Jak wyłania się najlepszego w zawodach łyżwiarskich, a jak zwycięzcę Konkursu Chopinowskiego? Czy wynik wyborów prezydenckich może zależeć od rodzaju systemu wyborczego, a skład parlamentu od wielkości i kształtu okręgów wyborczych? Jak wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego? Bogato ilustrowana książka przystępnie odpowiada na te pytania, przedstawiając szeroki wachlarz zagadnień dotyczących zbiorowego podejmowania decyzji i dokonywania wyborów w każdej dziedzinie życia.
aktualności

Zajęcia ze statystyki

20.11.2013
Informujemy, że w ramach realizowanego z Fundacją Ośrodek Badań nad Prawem i Polityką projektu „Platforma Politologii Empirycznej" uruchomione zostaną, w wymiarze 30 godzin, zajęcia ze statystyki.
aktualności

Spotkanie ws. Platformy Politologii Empirycznej – Warszawa, 27 września 2013

30.09.2013
27 września w Warszawie doszło do spotkania naukowców chętnych do wzięcia udziału w projekcie „Platforma Politologii Empirycznej", w którym CBIP UJ jest wiodącym partnerem fundacji Ośrodek Badań nad Prawem i Polityką.
aktualności

Powołanie Kierownika Centrum

30.09.2013
Dr Jacek Sokołowski z Katedry Współczesnej Polityki Polskiej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ z dniem 24.07.2013 r. został powołany w drodze konkursu na stanowisko Kierownika Centrum Badań Ilościowych nad Polityką.

Zapraszamy do współpracy w ramach projektu "Platforma Politologii Empirycznej"

30.09.2013
W związku z realizowanym wspólnie z Fundacją Ośrodek Badań nad Prawem i Polityką projektem „Platforma Politologii Empirycznej", zapraszamy do zapoznania się z ideą przedsięwzięcia i współpracy w jego realizacji.