Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Grant ERC dla Piotra Faliszewskiego - członka Rady Naukowej CBIP

13.03.2021
Piotr Faliszewski (AGH), nasz współpracownik i członek Rady Naukowej CBIP, został laureatem grantu prestiżowego grantu ERC Consolidator na projekt PRAGMA (Pragmatics of Multiwinner Voting: Algorithms and Preference Data Analysis).

Najlepszy artykuł 2020 w Public Choice! Nagroda dla naukowców z CBIP

25.01.2021
Z radością informujemy, że nagroda czasopisma Public Choice za najlepszy artykuł roku 2020 została przyznana trójce naukowców z CBIP (Flis, Słomczyński, Stolicki). Praca poświęcona jest wzorowi, który pozwala na oszacowanie liczby mandatów w organie przedstawicielskim na podstawie otrzymanej przez poszczególne komitety liczby głosów, gdy wybory odbywają się w systemie d'Hondta jak również jego wielorakim konsekwencjom.

Centrum Badań Ilościowych nad Polityką ma nową siedzibę!

11.12.2020
Od 8 grudnia 2020r. Centrum Badań Ilościowych nad Polityką zmieniło swój adres. Nowa siedziba mieści się w wyremontowanym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4, a gospodarzem jest teraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Niegdyś funkcjonował tutaj Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ oraz częściowo Wydział Matematyki i Informatyki, które parę lat wcześniej zostały przeniesione do budynków Kampusu UJ na Ruczaju.

Wyniki VI konkursu o Puchar Pytii

04.09.2020
Rozstrzygnęliśmy VI edycję konkursu o Puchar Pytii, wyłaniając najlepsze sondaże i prognozy przed wyborami prezydenckimi w 2020 r.

Zapraszamy na seminarium POB DigiWorld

14.07.2020
Zapraszamy na seminarium "Wybory, decyzje, liczby: badania ilościowe nad polityką w DigiWorld", na którym będziemy przedstawiać badania prowadzone w CBIP. Jest to pierwsze z cyklu seminariów DigiWorld, których celem jest przerzucanie „mostów” łączących naukowców z różnych obszarów badawczych.