Zapraszamy na seminarium POB DigiWorld

Termin: 16.07.2020
Miejsce: Microsoft Teams
Organizator: POB DigiWorld / CBIP UJ
Witryna internetowa: tinyurl.com/SeminariumDigiWorld

Wybory, decyzje, liczby: badania ilościowe nad polityką w DigiWorld

Celem referatu jest krótkie przedstawienie, w jaki sposób zaawansowane metody matematyczne i obliczeniowe mogą być wykorzystane do modelowania i badania zjawisk i procesów politycznych. Skoncentrujemy się na dwóch obszarach – obliczeniowej teorii wyboru społecznego oraz zastosowaniach zaawansowanych metod obliczeniowych do analizy danych empirycznych. W tym drugim obszarze przedstawimy zebrane w Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ zasoby bazodanowe, aktualne pomysły na ich analizę i problemy otwarte. Na koniec przedstawimy propozycje współpracy dla zespołów z innych dyscyplin.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 15 lipca 2020 r. o godzinie 14:00. W trosce o bezpieczeństwo wydarzenie będzie realizowane w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy MS Teams:

• poprzez link https://tinyurl.com/SeminariumDigiWorld
• poprzez dołączenie do zespołu MS Teams za pomocą kodu: tcmk6fo (w aplikacji: Zespoły > Dołącz do zespołu lub utwórz nowy > Dołącz do zespołu, wpisując kod).

Cykl seminariów DigiWorld

Seminaria i wykłady są elementem inicjującym cykl działań POB DigiWorld, których celem jest przerzucanie „mostów” łączących naukowców z różnych obszarów badawczych i tym samym ułatwienie tworzenia się prawdziwie interdyscyplinarnych zespołów badawczych.
Data opublikowania: 14.07.2020
Osoba publikująca: Dariusz Stolicki